Sozopol (Созопол)

Překrásné městečko Sozopol rozhodně stojí za vidění, z Černomorce je to sem cca 8 km a doprava výjde cca na 14 Kč. Krásný výlet. Starobylá Sozopol se rozkládá na dvou poloostrovech, nalákat se sem nechte na ruiny ochranných hradeb a zachovalé dřevěnokamenné domy a kostely. Vznik města se datuje okolo roku 610 př. n. l. Sozopol byla roku 1970 prohlášena Unescem za historicky chráněnou oblast. Nejvýznamnější objekty - kostel Svaté Bohorodičky (1457) - a dalších 180 objektů bylo prohlášeno za národní památky.

Ve městě lze navštívit také noční podniky, diskotéky, restaurace, bary, muzeum, centrální park či městskou pláž.

Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol Sozopol

Výlet lodí na ostrov

Ze Sozopole vyplouváme na na celodenní organizovaný výlet na blízký ostrov, který má možnost podniknout každý turnus. Cena výletu včetně zajištěného občerstvení a oběda se pohybuje pro dospělé kolem 590 Kč a 250 Kč pro děti.

Výlety podnikáme na ostrovy Sv. Anastazia anebo Sv. Ivan. Součástí výletu je rybolov, prohlídka ostrova, společná hostina, zajímavé Sašovo vyprávění o oblasti a Bulharsku.

Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď Loď

Burgas (Бургас)

Burgas je průmyslové město a je to po Varně druhé největší město bulharského pobřeží. Leží v hlubokém Burgaském zálivu. Z Černomorce je to sem cca 25 km. Do města Vás na výlet láká atraktivní centrum; najdete zde turisticky nejživější oblast kolem starého města s živými bulváry, restauracemi a kavárnami. Tepnou města je bulvár Alexandrovska, který prchází dvě velká náměstí.

Jsou zde k vidění nápadité fontány, je tu český konzulát, univerzita, mnoho kostelů, pomníků a muzeí.

Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas Burgas

Nesebar (Несебър)

Organizovaný výlet je možné po domluvě podniknout auty do cca hodinu vzdáleného letoviska Nesebar. Ten se rozkládá opět na poloostrově a díky skutečně nádherné architektuře a pmátkám je to snad turisticky nejvyhledávanější cíl v Bulharsku. Dá se mluvit o centru Slunečného pobřeží.

Staré město Nesebaru překvapí starobylostí uchovanou v původním stavu, zakonzervovanou navíc hradbami. K vidění je zde asi tucet významných kostelů a architektonicky zajímavých domů (podobně jako např. v Sozopoli jsou to domy se zděným přízemím s přistavěnými dalšími dřevěnými patry) lemovanýh uzoučkými uličkami.

Předměstí Nesebaru, nebo též Nový Nesebar, je již mnohem větší než samotné staré město; je plné moderních hotelů a diskoték.

Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar Nesebar

Autorem některých fotek je pan Dušan Janovský na stránce Bulharsko.evropou.cz.


Vítejte    |    Doprava a pobyt    |    Ubytování    |    Černomorec    |    Výlety po okolí    |    Kontakt
Copyright © 1991-2021 CA Sunshinetour, Sašo Dimitrov Christov